ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Siviri - Vila Sarizas
Vila Sarizas

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.

Саризас

апартман

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМ.

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/3 + 1

55

промо

85

110

135

160

300

330

345

345

345

345

330

300

140

120

95

70

1/4 + 1

55

промо

90

115

140

165

310

350

370

370

370

370

360

310

145

125

100

75

1/5

55

промо

90

115

140

165

320

360

380

380

380

380

370

320

145

125

100

75

 

Термини на тргнување

Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)

Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)

Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)

Штип во 05:00 часот (нова Пошта)

Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)

Трнување од Сивири во 14:00 часот

Услови за патување

За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра

За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра

При сместување во апартманите 1/3+1, 1/4+1 и 1/5 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

Напомена

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите.

Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.