ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Perun & Platinum Casino 4*
Perun & Platinum Casino 4*

Hotel Perun & Platinum Casino 4*, Bansko

http://www.hotelperunbansko.com/

Цените се дадени по лице на ноќ или за две лица во Junior Suite

услуга Полупансион

Минимален престој од 2 ноќи за сите период освен за Божиќ и Нова година

Минимален престој од 3 ноќи за период 22.12-01.01.2019

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

30.11.2018-21.12.2018 06.01.2019-19.01.2019 03.02.2019-30.03.2019

20.01.2019-02.02.2019

22.12.2018-28.12.2018 02.01.2019-05.01.2019

29.12.2018-01.01.2019

Person in Economy twin room without balcony

39,70 €

44,05 €

52,75 €

77,23 €

Single Economy room withou balcony

57,65 €

66,35 €

81,58 €

127,26 €

Person in Standard twin room without balcony

40,79 €

46,23 €

55,47 €

81,58 €

Single Standard room without balcony

59,82 €

70,70 €

85,93 €

133,79 €

Person in Standard twin room with balcony

41,88 €

47,31 €

57,10 €

83,75 €

Single Standard room with balcony

62,00 €

72,88 €

88,10 €

137,05 €

Junior Suite for 2 adults

101,16 €

114,21 €

137,05 €

202,31 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Кристење на внатрешен затоплен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес

Трансфер до гондолата по распоред, ски гардеробер, WIFI

Максимално сместување

Single economy / standard room - 1 pax

Double economy / Standard rooms without balcony - 2 + 1 pax

Double economy / Standard rooms with balcony - 2 + 1 pax

Junior Suite - 3 adults + 1 child

Доплати

Ручек - 8 еур по лице, 4 еур за деца од 2-11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 80 еур по лице, 40 еур за деца од 2-11.99 год

Попусти

Деца до 1.99 год.  се сместуваат бесплатно

Дете од 2-5.99 год. на дпполнителнп легло - се сместува бесплатно

Дете од 5.99-11.99 год на дополнително легло добива 50% попуст

Второ дете од 2 - 11.99  на дополнилтено легло во Juniot Suite добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло добива 20% попуст