ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Nei Pori - Vila Hristos
Vila Hristos

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни/трокреветни студија, петокреветни апартмани/шестокреветен дуплекс апартман сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

1/6 дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.

1/5 апп- број 2- Две посебни спални соби со еден француски кревет(1.20цм) и еден единечен кревет, и одвоена кујна.

1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.

1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.

1/3 студио- број 6- Студио со два француска кревета и еден единечен + кујна во истата просторија.

1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/5 АПП

1/6 ДУПЛЕКС

21.05

7 ноќи

120

15

200

220

28.05

7 ноќи

180 

200 

240

260

04.06

7 ноќи

220 

230 

290 

320

11.06

7 ноќи

300 €

310 €

370

410

18.06

7 ноќи

330 €

350 €

440

470

25.06

7 ноќи

350

360 €

460 €

490 €

02.07

7 ноќи

370

390 €

480 €

510 €

09.07

7 ноќи

390

430

520 €

560

16.07

7 ноќи

430

470

590 €

630 €

23.07

7 ноќи

430

470 

590 €

630 €

30.07

7 ноќи

430

470 

590 €

630 €

06.08

ноќи

430

470 

590 €

630 €

13.08

7 ноќи

430 €

470 €

590 €

630 €

20.08

7 ноќи

390

430

520 €

560 €

27.08

7 ноќи

350 €

360 €

480

510 

03.09

7 ноќи

320 €

330 €

370

400 

10.09

7 ноќи

230 €

240 €

290

320 

17.09

7 ноќи

180 €

180 €

240

270 

24.09

7 ноќи

120 €

150 €

200

230

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.