ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Pefkohori - Vila Paradiso
Vila Paradiso

10% за рана уплата до 15.03.2019 !!!

Локација:         30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Трикреветни, четирикреветни  и шестткреветни апартмани.

Опрема:            АПП - опремена кујна, одделна спална соба, бања, ТВ, тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место  5 еур  од ден.

 ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП

1/4 АПП

1/6 АПП

   19.05 – 25.05

            6*

  45  промо

       55  промо

       65  промо

   25.05 – 01.06

7*

59 € промо

       69 € промо

       79 €  промо

   01.06 – 08.06

7*

99 € промо

     109 €  промо

     119 €  промо

   08.06 – 15.06

7*

149 €

         179 €

199 €

   15.06 – 22.06

7*

169 €

         199 €

209 €

   24.08 – 31.08

           7*

189 €

         219 €

239 €

   31.08 – 07.09

7*

149 €

         179 €

199 €

   07.09 – 14.09

7*

119 €

         149 €

169 €

   14.09 – 21.09

7*

99

         119 €

            129 €

   22.09 – 29.09

7*

59

           69 €

              79 €  


 

СЕЗОНСКИ  ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП

1/4 АПП

1/6 АПП

 

   23.06 – 02.07

9

439 €

         479 €

499 €

   02.07 – 11.07

9

469 €

         499 €

529 €

   11.07 – 20.07

9

499 €

         549 €

569 €

   20.07 – 29.07

9

549 €

         589 €

609 €

   29.07 – 07.08

9

549 €

         589 €

609 €

   07.08 – 16.08

9

549 €

         589 €

609 €

   16.08 – 24.08

8

489 €

         529 €

                549 €

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРМАН (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. на автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во АПП е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.