Kalithea - Vila Poseidon
Vila Poseidon

VILA POSEIDON е лоцирана  на самата плажа во Калитеа веднаш до  хотел Маргарита. Вилата има студија опремени со: wc, балкони со страничен поглед кон море, клима уред, фрижидер, ТВ, wi fi и кујна. Вилата има сопствена плажа на која гостите можат да користат бесплатни 2 лежалки по соба и бесплатен интернет. До вилата има голем паркинг кој може да го користат гостите на вилата.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.  Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.             

GPS Координати: 40°4'43.1''N 23°26'41''E

 

-7% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица) приземје или поглед планина

1/4  (студио за 4 лица) страничен поглед море

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.2019

7

139

149

159

Промо цена

26.05-02.06.2019

7

179

189

199

Промо цена

02.06-09.06.2019

7

259

269

279

 

09.06-16.06.2019

7

329

339

349

 

16.06-23.06.2019

7

359

369

379

 

23.06-30.06.2019

7

419

429

449

 

30.06-07.07.2019

7

439

449

479

 

07.07-14.07.2019

7

499

509

519

 

14.07-21.07.2019

7

499

509

519

 

21.07-28.07.2019

7

499

509

519

 

28.07-04.08.2019

7

499

509

519

 

04.08-11.08.2019

7

499

509

519

 

11.08-18.08.2019

7

499

509

519

 

18.08-25.08.2019

7

409

429

459

 

25.08-01.09.2019

7

359

379

399

 

01.09-08.09.2019

7

279

289

309

 

08.09-15.09.2019

7

219

239

249

 

15.09-22.09.2019

7

139

149

169

Промо цена

22.09-29.09.2019

7

99

109

119

Промо цена

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ 

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 


Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола