ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Sithonia - Porto Carras Melithon 5* - Nea Marmaras
Porto Carras Melithon 5* - Nea Marmaras
EARLY BOOKING!!!
до -10% за резервации до 28.02.2019 

 Положба : Во склоп на комплексот “Porto Carras”. На 1км од Неа Мармарас. Хотелот има сопствена плажа долга 1,5 км.
Сместување : 434 соби. Собите се опремени со бања, фен, балкон, телефон, сателитска ТВ, клима, интернет, сеф, минибар
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини : 3 ресторани,  таверна, ТВ сала, бутици, диско клуб, бар (маин бар, поол бар, бар на плажа),  мини маркет, фризер, винотека, продавници
Плажа: песочна 
Спорт и забава: 2 отворени базени, спортски терени (9 тениски и школа за тенис, спортови на вода, 18 голф терени, клуб за јавање, фудбал, кошарка, сала за гимнастика, планиниски велосипедизам...


РЕДОВНИ ЦЕНИ

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.