ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BANSKO - Riverside 4*
Riverside 4*

 

https://www.riversidebansko.bg/bg/

 EARLY BOOKING 

10% Попуст за резервации направени до 22.11.2022 и уплата 100% до 25.11.2022

 Day discounts      7=6 и 14=12 за престој од 29.12-02.01.2023                                 

 
Име на Хотел Термини 01.12-22.12.22
05.03-31.03.23
23.12-28.12.22
03.01-04.03.23
29.12.22-02.01.23
Нова Година
Вид на сместување / Услуга BB
Riverside 4*  SNGL Room Silver /1+0/ 51€ 59€ 76€
 DBL Silver /2+0/ 67€ 78€ 100€
 DBL Gold /2+0/ 73€ 84€ 106€
 DBL Gold /2+1/ 89€ 111€ 133€
 Platinum Family Room /2+1/ 95€ 117€ 144€
 Platinum Family Room /2+2/ 112€ 134€ 167€ 
 Mezonet Premium with balcony /2+0/ 73€ 85€ 107€ 
 Mezonet Premium without balcony /2+0/ 68€ 79€ 101€ 
 Дете до 6 години  бесплатно
 Дете (6-12г) на допол. легло

12€ 

 17€ 23€ 
 Возрасен на допол. легло  22.50€ 38.00€ 18.50€
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице со појадок од ден според избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 2 ноќевања; 
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - Wi-Fi интернет,
       - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /незадолжителна/ - 95€ за возрасни / 55€ за деца (6-12г);
 • Доплата за вечера - 10€ за возрасни / 6€ за деца од (6-12г);
 • Патничко осигурување

Максимално сместување:

 • DBL Silver /2+0/  (2 возрасни + 1дете до 3г);
 • Platinum Family Room /2+0/  (2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни);
 • Premium Maisonette /2+0/  (2 возрасни);