Polihrono - Vila Mustakas
Vila Mustakas

 

Vila Moustakas, Polichrono

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби 

Клима уред: бесплатно

Сместување: трокреветни соби во Мустакас. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна и прибор во согласност од бројот на легла во собата.
Чистење на собите: еднаш неделно;

Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Baby cot: на барање 

Check in: после 14 часот локално време

Check out: последниот ден до 10 часот наутро

Координати: 40.0159829,23.5288526

 

EARLY BOOKINGS

 

-15% попуст за резервации направени до 05.02.2023,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 05.03.2023
30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

Villa Moustakas, Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Studio 1/3

21.05 - 28.05.23

7 RO

119 €

28.05 - 04.06.23

7 RO

169 €

04.06 - 11.06.23

7 RO

219 €

11.06 - 18.06.23

7 RO

289 €

18.06 - 25.06.23

7 RO

329 €

25.06 - 02.07.23

7 RO

349 €

02.07 - 09.07.23

7 RO

389 €

09.07 - 16.07.23

7 RO

439 €

16.07 - 23.07.23

7 RO

479 €

23.07 - 30.07.23

7 RO

479 €

30.07 - 06.08.23

7 RO

479 €

06.08 - 13.08.23

7 RO

479 €

13.08 - 20.08.23

7 RO

479 €

20.08 - 27.08.23

7 RO

429 €

27.08 - 03.09.23

7 RO

349 €

03.09 - 10.09.23

7 RO

299 €

10.09 - 17.09.23

7 RO

229 €

17.09 - 24.09.23

7 RO

179 €

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

  • Наем на соба за 7 ноќевања
  • Интернет во соби

Доплати:

  • Користење на клима уред – 6 еур на ден
  • Туристичка такса од 0,5еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;

Напомена за резервации со попусти:

  • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
  • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
  • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
  • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
  • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
  • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 

 

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола 40 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €

Прилеп 40 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 55 €

Струга 45 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 55 €

Охрид 45 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 55 €

Кичево 55 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 40 €

Ресен 45 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин Богородица 40 €

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.