ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BOROVEC - Yanakiev 4*
Yanakiev 4*

Hotel Yanakiev 4*, Borovets

http://www.hotel-yanakiev.com/

10% попуст за резервации направени до 31.10, платени до 10.11.2018

Цените се дадени по лице за во двокреветна соба, или за две лица во апартман

Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018 - 21.12.2018

22.12.2018 - 28.12.2018 12.01.2019 - 15.02.2018

29.12.2018 - 04.01.2019

05.01.2019 - 11.01.2019 16.02.2019 - 22.02.2019

23.02.2019 - 01.04.2019

Person in Double room

41,88 €

64,72 €

95,72 €

81,58 €

45,14 €

Apartment for 2 pax

108,77 €

158,80 €

254,52 €

205,58 €

125,09 €

Single room

67,44 €

102,24 €

152,28 €

129,44 €

71,79 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, (сауна, парна бања, лакониум секој ден од 15-19 часот), паркинг, WIFI

Минимален престој 4 ноќи

Максимално сместување

Double room - 2 + 1 pax

Single room - 1 pax

Apartment - 2 + 2 pax

Доплати

Соба со поглед кон пистите 5 еур по лице на ден

Новогодишна вечера (задолжителна) 53 еур за возрасен, 32 еур за деца од 2-11.99 год

Попусти

Деца до 1.99 - бесплатно

Дете од 2-5.99 год на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно

Дете од 6-12.99 год на дополнително лгело во двокреветна соба добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло во двокреветна соба добива 30% попуст

Попусти за сместување во апартмани

Прво и второ дете од 2-5.99 год се сместуваат  бесплатно

Деца од 6-12.99 год плаќаат 8 еур на ноќ

Возрасно лице на дополнително легло плаќа 15 еур на ноќ