WELLNESS & SPA - Ruskovets Spa 4* - Добриниште
Ruskovets Spa 4* - Добриниште

Цени до 31.03.2019

Цените се за СОБА на ДЕН – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

сместување

01.12.2018
20.12.2018

21.12.2018
27.12.2018

28.12.2018
01.01.2019

02.01.2019
19.01.2019

20.01.2019
16.02.2019

17.02.2019
31.03.2019

Апартман Јуниор / Junior Suite

2adl

68€

80€

120€

80€

74€

68€

2adl+1chd до 13,99

68€

80€

120€

80€

74€

68€

2adl+2chd 0-13,99/0-3,99

73€

85€

125€

85€

78€

73€

2adl+1chd 14-17.99

78€

90€

130€

90€

84€

78€

Вила Комфорт / Villa Comfort 

2adl

83€

97€

147€

97€

88€

83€

2adl+1chd до 13,99

83€

97€

147€

97€

88€

83€

2adl+2chd 0-13,99/0-3,99

94€

108€

158€

108€

99€

94€

2adl+1chd 14-17.99

88€

102€

152€

103€

94€

88€

Aпартман Сениор / Senior Suite

4 adl

102€

118€

180€

118€

108€

102€

4 adl+1chd до 13,99

102€

118€

180€

118€

108€

102€

4 adl +1chd 14-17.99

112€

128€

190€

128€

119€

112€

Вила Комфорт Фамили / Family Comfort

4 adl

108€

126€

190€

126€

114€

108€

5 adl

122€

142€

214€

142€

128€

122€

4 adl+1chd до 13,99

108€

126€

190€

126€

114€

108€

4 adl +1chd 14-17.99

119€

138€

202€

138€

126€

119€

4 adl+2chd 0-13,99/0-3,99

114€

132€

196€

132€

120€

114€

4 adl+2chd 0-13,99/14-17,99

119€

138€

202€

138€

126€

119€

RELEASE DAYS

7//7

14//14

21//21

14//14

14//14

7//7

 

Во цените Е вклучено:
употреба на базен, детски базен, детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, трансфер до гондолата.

 

Во цената НЕ Е вклучена:
Такса која се плаќа на лице место на рецепција (во зависност од број денови престој).

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1€ – за престој од 4 ноќевања па нагоре

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2€ – зa престој од 1-3 ноќевања

Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€, дете од 2-11,99год – 1,5€.

Дете од 0-1,99год – не плаќа такси


Доплати:

-  за поглед према планина 10€ по соба на ден

-  за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден за период од 01.12-20.12.2018 и 20.01-31.03.2019 – 13,5€ возрасен, 7€ дете од 4-13,99год

- за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден за период од 21.12-19.01.2019 – 16€ возрасен, 8€ дете од 4-13,99год

- Новогодишна вечера – задолжителна – 130€ возрасен, 65€ дете од 4-13,99год

 

Политика на ненавремено откажување или непојавување во хотелот:
Периоди:  

01.12.2018
20.12.2018

21.12.2018
27.12.2018

02.01.2019
19.01.2019

17.02.2019
31.03.2019

1 ноќевање пенали

28.12.2018
01.01.2019

 

 50% пенали

01.12.2018
20.12.2018

21.12.2018
27.12.2018

02.01.2019
19.01.2019

17.02.2019
31.03.2019

2 ноќевање пенали
за непојавување во хотел


Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

ОПИС

Добриниште е познат по својата минерална вода. Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.

Добриниште се наоѓа во југозападна Бугарија. Познато е по изворите со минерална вода.
Добриниште датира од камено доба. Во населбата се откриени богати наоѓалишта на тракиска и римска керамика, монети од времето на римскиот император Нерон. Во VII - XIV в. Добриниште била населба - тврдина. Во 1846 година жителите градат свое училиште.
Интересни обележја во областа се: водопадот Св. Никола, црквата Св. Петар Павле, манастирот Св. Пантелејмон.
Оддалеченост: Софија - Добринище - 158 км. Банско - Добринище - 9 км.

 

Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м., внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.

Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

Ресоран „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)

Лоби бар „Русковец“

Ноќен клуб „Виолет“

СПА
СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања......
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.

Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.

 

Сместување

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /

• 131 м2
• Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
• Панорамска тераса на планината;
• Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
• Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
• Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
• Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
• Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
• Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;
• покриен паркинг за вилата;
• безжичен интернет

 

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.

 

На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет.

На вториот спрат, две спални + тоалет.

На втората спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.

Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа "воздух-воздух", која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.

Во домот има електронски систем за контрола на пристапот.

Не е дозволено сместување со домашни миленици.

 

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /

 • Површина 98 м2
 • Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
 • Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
 • Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
 • Тераса во спалната соба;
 • Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
 • Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
 • Топол салон за сушење на ски обувки;
 • Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.

Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици.

Со доплата по 12/ на ден за домашен љубимец  до 8 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /:

 • 80 м2;
 • Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
 • Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
 • Две спални, од кои една е со брачен , другата - со две разделени легла;
 • Тераса;
 • Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка...... ;
 • Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
 • Безжичен интернет


Апартаментите се погодни за до 5 гости .

Не е дозволено сместување со домашни миленици.

 

Апартман Јуниор / 2 + 1 /:

 • 60 м2;
 • Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
 • Дневна соба со трпезарија и кујна
 • Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
 • Тераса;
 • Бања со туш и тоалет,  фен, бањарки ;
 • Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
 • Безжичен интернет

 

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .
Домашни миленици не се дозволени.