ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Ammoudia & Kanali - Vila Ionio - Ammoudia
Vila Ionio - Ammoudia

АМУДИА – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе – барови, ресторани и таверни. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безгрижен фамилијарен одмор, пружа можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада…

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.
Координати: 39.237643, 20.483657

 

Вила ИОНИО

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/2+1

1/2+2

02.06-09.06

7

100,00 €

110,00 €

120,00 €

09.06-16.06

7

150,00 €

160,00 €

170,00 €

16.06-23.06

7

190,00 €

210,00 €

230,00 €

23.06-30.06

7

250,00 €

270,00 €

290,00 €

30.06-07.07

7

280,00 €

300,00 €

320,00 €

07.07-14.07

7

300,00 €

320,00 €

340,00 €

14.07-21.07

7

320,00 €

340,00 €

360,00 €

21.07-28.07

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

28.07-04.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

04.08-11.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

11.08-18.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

18.08-25.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

25.08-01.09

7

320,00 €

340,00 €

360,00 €

01.09-08.09

7

260,00 €

280,00 €

290,00 €

08.09-15.09

7

200,00 €

220,00 €

240,00 €

15.09-22.09

7

160,00 €

170,00 €

180,00 €

22.09-29.09

7

100,00 €

120,00 €

140,00 €

 

00 ден повратнен билет. Деца до 14 г.=2200 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. = 300 ден,  65-70 год. = 500 ден.
Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.
Плаќање на 3 рати + 5 % од цената.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

                                                                               

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

AMUDIJA  VILA IONIO

ATHANASIOU ANNA

ENOIKIAZOMENA DOMATIA

Ammoudia 480 62, Greece EPIRUS GREECE

Координати: 39.237643, 20.483657