Athos - Aristoteles Holiday Resort 4* - Ouranopolis
Aristoteles Holiday Resort 4* - Ouranopolis

 

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS

www.aristoteles.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2022 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 31.01.2023 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 30.04.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ 

 

 

 

 

 

4

01.05-20.05

21.05-30.06

01.07-04.08

05.08-25.08

30.09-31.10

09.09-29.09

26.08-08.09

Double Standard

49,00 €

62,00 €

73,00 €

88,00 €

Double Standard Sea View

52,00 €

66,00 €

79,00 €

94,00 €

Double Superior

55,00 €

72,00 €

84,00 €

100,00 €

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Superior

58,00 €

76,00 €

89,00 €

106,00 €

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Family Room Garden View

71,00 €

95,00 €

110,00 €

128,00 €

Трето лице

75%

75%

75%

75%

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Maisonette

77,00 €

100,00 €

115,00 €

134,00 €

Трето лице

75%

75%

75%

75%

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Single Room

78,00 €

101,00 €

117,00 €

145,00 €

Минимум престој

4

4

5

5

Release period

3

7

7

14

Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен

Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон

Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Cancellation & No-Show Policy

For every cancellation or change of dates within the release period, the hotel has the right to charge an amount equal to two-night stay, per room in respect of our cancellation fees.

Should there be a no-show; the hotel has the right to require an amount equal to three-night stay, per room as no-show fees.