ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Athos - Vila Maria Pashalidou - Nea Roda
Vila Maria Pashalidou - Nea Roda

Живописното приморско место Неа Рода  е вистинскиот избор за сите кои се уморни од гужвата на плажите и сакаат да откријат нешто ново, а во истовреме да уживаат во природните убавини. Местото има исклучително чисто море и долга песочна плажа закитена со Плаво знаме на Медитеранот, поплочени тесни улички со традиционални камени куќи со дворови полни со цвеќе, неколку барови покрај плажата, таверни, маркети, амбуланта, аптека, па дури и кино на отворено... Скриена во преубавиот залив Akanthios, во непосредна близина на апартхотелот Lazaridis, меѓу два зелени рида се наоѓа плажата  Voulitsa. Атрактивната песочна плажа  ќе Ве остави без здив најпрво со бојата на морската вода, па со нејзината чистота, со лежалките и чадорите за сонце и на крај со забавата што ја нуди преку целиот ден на истоимениот бар од каде допираат звуците на убавата музика, студените пијалаци и локалните специјалитети. Доколку Вашиот избор ова лето биде Неа Рода, тогаш задолжително посетете ја фантастичната песочна плажа Komitsa, оддалечена само 4,5 км. Плажата која ќе Ве фасцинира со својата раскошна убавина со право е на листата на светските културни богатства и е под заштита на УНЕСКО како подрачје со природна убавина. Во непосредна близина на плажата се наоѓа и истоимениот камп. Вилата Maria Pashalidou е лоцирана во непосредна близина на строгиот центар, на само 20 метри од плажата во Неа Рода, на третиот крак Атос. Пред вилата има играчки за децата. Во вилата располагаме со трoкреветни  апартмани на прв и на втор спрат и со еден петкреветен апартман на прв спрат. Апартманите имаат спална соба, купатило, тераса со директен поглед на море, издвоена кујна опремена со мини електрично решо, фрижидер со одделна комора за замрзнување, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

Вила „Maria Pashalidou” - Неа Рода

Термин:

Ноќевања:

1/3 апартман

1/5 дуплекс апартман

26.05-05.06.2019

10

14.260 ден (230 €)

17.360 ден (280 €)

05.06-15.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

21.700 ден (350 €)

15.06-25.06.2019

10

21.700 ден (350 €)

27.900 ден (450 €)

25.06-05.07.2019

10

24.800 ден (400 €)

34.100 ден (550 €)

05.07-15.07.2019

10

27.900 ден (450 €)

37.200 ден (600 €)

15.07-25.07.2019

10

31.000 ден (500 €)

40.300 ден (650 €)

25.07-04.08.2019

10

31.000 ден (500 €)

40.300 ден (650 €)

04.08-14.08.2019

10

31.000 ден (500 €)

40.300 ден (650 €)

14.08-24.08.2019

10

31.000 ден (500 €)

40.300 ден (650 €)

24.08-03.09.2019

10

27.900 ден (450 €)

34.100 ден (550 €)

03.09-13.09.2019

10

21.700 ден (350 €)

27.900 ден (450 €)

13.09-23.09.2019

10

17.360 ден (280 €)

23.560 ден (380 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра