ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Polihrono - Vila Alex Lux
Vila Alex Lux

Вила Алекс Лукс е изградена 2022, и се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат. 

Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата  располага со сопствен паркинг. 

Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица (150см) и се наоѓаат на 1ви и 2ри спрат

Апартманите за 6 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и кревети на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица(150см) и сите се наоѓаат на приземје

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Промо термините не подложат на попуст и попуст за 2 последователини термини

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС - ПОЛИХРОНО

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/4 Апартман

1/4+2 Апартман

Коментар

19.05-26.05.2024

7

179

209

Промо цена

26.05-02.06.2024

7

209

249

Промо цена

02.06-09.06.2024

7

369

399

 

09.06-16.06.2024

7

449

499

 

16.06.-23.06.2024

7

509

549

 

23.06-30.06.2024

7

599

649

 

30.06-07.07.2024

7

679

739

 

07.07-14.07.2024

7

679

739

 

14.07-21.07.2024

7

699

759

 

21.07-28.07.2024

7

749

789

 

28.07-04.08.2024

7

769

809

 

04.08-11.08.2024

7

769

809

 

11.08-18.08.2024

7

759

799

 

18.08-25.08.2024

7

589

649

 

25.08-01.09.2024

7

539

589

 

01.09-08.09.2024

7

439

479

 

08.09-15.09.2024

7

369

409

 

15.09-22.09.2024

7

239

279

Промо цена

22.09-29.09.2024

7

209

239

Промо цена

 

Туристичка такса се плаќа на лице место по 1,5еур.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.