ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Nei Pori - Vila Elsa
Vila Elsa

Вила “ELSA” се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на 50m од плажа  во близина на хотел Олимпик Бич.  Структурата на студијата: четворокреветни студија на приземје (две брачни легла), опремени со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер,  просторни тераси со тенда за сонце со масичка со столчиња со поглед кон улицата. Wi-Fi интернет - Бесплатен.

 10% попуст за уплата до 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

"ELSA"
Неи Пори

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

19

26

2

9

16

23

30

7

14

21

28

4

11

18

25

1

8

15

22

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/4 студио

50

90

125

145

165

185

365

395

435

435

435

435

435

395

190

160

130

95

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 9 ноќи/10 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за туристичка такса 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

-  Доплата за клима - 5€ од ден;

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.