ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
PAMPOROVO - Finlandia 4*
Finlandia 4*

Hotel Finlandia 4*, Pamporovo

http://www.hotelfinlandia.com/bg/

10% попуст за резервации направени до 15.11 и 100% уплата до 20.11.2018

Не валидно за период 27.12 - 02.01

8=7 за престој во период 01.12-26.12 и 24.02-10.04.2019

Задолжителна туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

27.12.2018-02.01.2019

03.01.2019-12.01.2019 25.01.2019-23.02.2019

01.12.2018-26.12.2018 13.01.2019-24.01.2019 24.02.2019-10.04.2019

Person in Double room

44,60 €

29,91 €

25,56 €

Person in Double room Lux

50,03 €

35,35 €

31,00 €

Single room

88,10 €

45,14 €

38,61 €

Children up to 2,99 years old

Free

Free

Free

Children 3 – 11,99 years accommodated on regular bed

-50,00%

-50,00%

-50,00%

Child 3 – 11,99 years accommodated on extra bed

-70,00%

-70,00%

-70,00%

Child 3 – 11,99 years accommodated on extra bed in in the period 27.12.2018 - 02.01.2019

-50,00%

-50,00%

-50,00%

Adult on an extra bed in double room

-30,00%

-30,00%

-30,00%

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, фитнес, трансфер до гондолата, паркинг пред хотел

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 2 pax

Double room Lux - 2 + 1 pax