Хотели на закуп - Jenny 3* - Siviri
Jenny 3* - Siviri

Хотел „JENNY“ - Сивири
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01/19
 

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани. 
 

Период

ПП

По лице во 1/2+2

18.05-28.05.19

7

169

25.05-01.06.19

7

199

01.06-08.06.19

7

229

08.06-15.06.19

7

259

15.06-22.06.19

7

279

22.06-29.06.18

7

299

29.06-06.07.19

7

329

06.07-13.07.19

7

349

13.07-20.07.19

7

379

20.07-27.07.19

7

379

27.07-03.08.19

7

379

03.08-10.08.19

7

379

10.08-17.08.19

7

379

17.08-24.08.19

7

349

24.08-31.08.19

7

299

31.08-07.09.19

7

269

07.09-14.09.19

7

229

14.09-21.09.19

7

299

*ПП  -Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

 
Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трето дете од 0-2,99 г. без сопствено легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата