ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Lion 4*
Lion 4*

Hotel Lion 4*, Bansko

https://hotelslion.bg/bansko/

20% попуст за резервации направени до 30.09, платени до 10.11.2018

10% попуст за резервации направени до 31.10, платени до 10.11.2018

7=6; 10=9; 14=12 за пристигнувања после 02.03.2019 до крај на сезона

Попустите се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ или цена на соба (апартман), услуга полупансион

Цените се изразени во евра плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

29.12.2018-04.01.2019

05.01.2019-11.01.2019

15.12.2018-28.12.2018 12.01.2019-18.01.2019 26.01.2019-22.02.2019  

01.12.2018-14.12.2018 19.01.2019-25.01.2019 23.02.2019-31.03.2019

Person in double room

69,68 €

49,54 €

40,83 €

38,65 €

Single room

136,10 €

75,13 €

59,88 €

55,53 €

Person in Family room

81,66 €

69,68 €

50,63 €

44,10 €

Apartment                         for 4 pax

277,64 €

201,43 €

168,76 €

157,88 €

Adult on extra bed

50,08 €

38,65 €

31,03 €

27,76 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера (пијалоци вклучени во вечерата - вино, пиво, вода, сокови)

КОристење на базен, фитнес, ски гардеробер, трансфер до гондолата по распоред

Минимален престој 5 ноќи за сите периоди

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 1 pax

Family room - 2 + 2 pax

Apartment - 4 + 1 pax

Доплати

Божиќна вечера 24.12 (незадолжителна) 42 еур за возрасен, 22 еур за деца од 4 до 11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 72 еур за возрасен, 37 еур за деца од 4 до 11.99 год

Користење на спа зона - сауна, парна бања, релакс зона - со доплата на лице место

Попусти

Деца до 3.99 год се сместуваат бесплатно

Деца од 4 до 11.99 год на дополнително легло добиваат 50% попуст

Деца од 4 до 11.99 год на редовно легло добиваат 25% попуст