ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Nea Potidea - JK Blue Saphhire
JK Blue Saphhire

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, на јужниот дел на Неа Потидеа. Нова градба и располага со 8 студиа, од кој 3 се ново изградени во 2023та год, опремени со тв, клима (бесплатна), wi-fi, мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Опремени со спелен кревет и дополнително легло ранџо, или спален кревет со креветчиња на спрат.

Цените се изразени за наем на студио за 7 нокевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62ден.

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2024

Првите два термина и последните два се промо, и истите не подложат на попуст

 

Период

Ноќ.

1/4 прв спрат бр 6

1/3+1 бр.4

1/4 втор спрат SV бр.8

1/3 втор спрат бр.7

1/2+1+1 бр.9 втор спрат

1/4 приземје бр.1 и 3

18.05-25.05.2024

7

179

159

189

159

159

139

25.05-01.06.2024

7

219

209

229

209

209

199

01.06-08.06.2024

7

239

229

239

229

229

219

08.06-15.06.2024

7

299

289

299

289

289

279

15.06-22.06.2024

7

449

449

449

449

449

439

22.06-29.06.2024

7

549

539

549

539

539

479

29.06-06.07.2024

7

579

559

579

559

559

549

06.07-13.07.2024

7

619

579

619

579

579

589

13.07-20.07.2024

7

659

629

659

629

629

639

20.07-27.07.2024

7

659

629

659

629

629

637

27.07-03.08.2024

7

719

689

719

689

689

679

03.08-10.08.2024

7

719

689

719

689

689

679

10.08-17.08.2024

7

719

689

719

689

689

679

17.08-24.08.2024

7

649

629

649

629

629

619

24.08-31.08.2024

7

489

469

489

469

469

459

31.08-07.09.2024

7

409

399

409

399

399

379

07.09-14.09.2024

7

349

339

349

339

339

329

14.09-21.09.2024

7

309

269

309

289

269

279

21.09-28.09.2024

7

259

239

259

239

239

229

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице

-Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

-Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице

-Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% , или промена на цената на горивото