ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Хотели на закуп - Coral Blue Beach 3* - Gerakini
Coral Blue Beach 3* - Gerakini

https://coralblue.gr/en/

Локација: 

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа:Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга:Полупансион (појадок и вечера).

Интернет:Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување: 

Двокреветна соба - DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов - DoubleBungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат FamilyRoomwithbunkbed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;

Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

Хотелски содржини: 

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

далечина од

 Далечина од центарот

Хотелски содржини и услуги

 Ресторан

 Интернет Кафе

 Чадори и лежалки на плажа

 Бесплатен паркинг

 Рецепција 24/7

 Бар на плажа

 Приватна плажа

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг

 Одбојка на плажа

сите соби се опремени со

 ТВ

 Мини Бар

 Фен

 Бања/Тоалет

 Клима Уред

 Балкон или Тераса

 Бебешко креветче

 Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.276520

Y координати: 23.428868

 

 

Редовен Ценовник

Термин

Услуга

Double

Bungalow

Family Bunk Bed

Цена по лицe за 7 ноќевања со појадок и вечера

23.06-30.06.2019

7 HB

339 €
45€ по лице на ноќ

355 €
продадено

369 €
продадено

30.06-07.07.2019

7 HB

369 €
319€

385 €
продадено

399 €
продадено

07.07-14.07.2019

7 HB

409 €

425 €

439 €

14.07-21.07.2019

7 HB

459 €

475 €

489 €

21.07-28.07.2019

7 HB

479 €

495 €

519 €

28.07-04.08.2019

7 HB

479 €

495 €

519 €

04.08-11.08.2019

7 HB

479 €

495 €

519 €

11.08-18.08.2019

7 HB

479 €

495 €

519 €

18.08-25.08.2019

7 HB

459 €

475 €

489 €

25.08-01.09.2019

7 HB

399 €

415 €

429 €

01.09-08.09.2019

7 HB

319 €

335 €

349 €

08.09-15.09.2019

7 HB

259 €

275 €

289 €

15.09-22.09.2019

7 HB

229 €

245 €

259 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Информации за лежалките:

За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Цената вклучува:
 • 7 ноќевања со појадок и вечера;
 • Едно дете до 11.99 години - Бесплатно;
 • Две деца до 11.99 години се сместуваат бесплатно;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).
Доплати:
 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;
Напомена за попусти:
 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 35 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

Велес 35 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

 

Штип 40 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

 

Радовиш 40 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 

Струмица 40 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 

Неготино 35 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 

Удово 35 €

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

 

Граничен премин 
Богородица 35€

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

Забелешки:
 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.