ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Vrachos - Vila Velissarios
Vila Velissarios

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, изолирана од бука и врева, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремана со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 04.02.2023

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2+1 за 2 возр + 1 дете до 11,99год

Коментар

24.05-31.05.2023

7

99

Промо цени

31.05-07.06.2023

7

159

Промо цени

07.06-14.06.2023

7

199

Промо цени

14.06-21.06.2023

7

249

 

21.06-28.06.2023

7

269

 

28.06-05.07.2023

7

299

 

05.07-12.07.2023

7

379

 

12.07-19.07.2023

7

379

 

19.07-26.07.2023

7

379

 

26.07-02.08.2023

7

439

 

02.08-09.08.2023

7

439

 

09.08-16.08.2023

7

439

 

16.08-23.08.2023

7

359

 

23.08-30.08.2023

7

339

 

30.08-06.09.2023

7

259

 

06.09-13.09.2023

7

209

 

13.09-20.09.2023

7

149

Промо цени

20.09-27.09.2023

7

119

Промо цени

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

- Доплата за клима – 5 € на ден

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • -Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%