Polihrono - Vila Elena
Vila Elena

 

 

15% попуст за резервации направени до 07.12.2022, со 30% уплата при резервација,
ДОПЛАТА до 100% до 31.12.2022

40°01’06.0″N 23°31’35.3″E

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

Вилата се наоѓа во центарот на Полихроно – мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Се наоѓа на оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Погодно е за млади како и за фамилијарен одмор.
Плажа 20 метри од тесна песочна плажа.
Вилата има 4 паркинг места и скара во дворот.
кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, се со помала квадратура, и сите имаат балкони.
1/2 студио: единечни кревети 2
1/3 студио: брачен кревет и 1 единечен (или 3 единечни)
1/4 студио: брачен кревет и 2 единечни

термини

ноќи

1/2+1 студио

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

21.05-28.05

7

89

89

99

119

28.05-04.06

7

119

119

129

139

04.06-11.06

7

149

149

169

179

11.06-18.06

7

249

249

269

279

18.06-25.06

7

299

299

319

359

25.06-02.07

7

319

319

339

389

02.07-09.07

7

409

409

429

459

09.07-16.07

7

409

409

429

459

16.07-23.07

7

409

409

429

459

23.07-30.07

7

409

409

429

459

30.07-06.08

7

449

449

479

509

06.08-13.08

7

449

449

479

509

13.08-20.08

7

429

429

449

489

20.08-27.08

7

329

329

369

389

27.08-03.09

7

259

259

289

319

03.09-10.09

7

178

178

195

220

10.09-17.09

7

159

159

179

209

17.09-24.09

7

109

109

129

139

24.09-01.10

7

69

69

79

99

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики   (секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

04:00

40 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

40 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

55 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

40 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

40 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики(секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

40 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

40€

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

45 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:15

55 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

45 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

45 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време

македонско време

летовалиште

15:00

14:00

Калитеа

14:45

14:00

Полихроно

14:30

13:30

Ханиоти

14:15

13:15

Пефкохори

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.