ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BOROVEC - Iglika Palace 4*
Iglika Palace 4*

Hotel Iglika Palace 4*, Borovets

https://hoteliglikapalace.com/

15% попуст за резервации до 30.09, платени до 05.11.2018

10% попуст за резервации направени до 31.10, платени до 10.12.2018

Цените се дадени по лице на ноќ, улсуга ПОЛУПАНСИОН

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

19.12.2018 - 25.12.2018

26.12.2018 - 01.01.2019

02.01.2019 - 25.01.2019

26.01.2019 - 15.02.2019

16.02.2019 - 04.03.2019

05.03.2019 - 09.04.2019

Person in Double               standard room

31,00 €

46,77 €

37,53 €

31,00 €

38,07 €

31,00 €

Single standard room

46,77 €

85,93 €

55,47 €

46,77 €

55,47 €

46,77 €

Person in Studio*

29,91 €

46,77 €

36,44 €

29,91 €

36,98 €

29,91 €

Person in Double               economy room

19,03 €

41,33 €

31,00 €

19,03 €

31,00 €

25,56 €

Single economy room

30,46 €

76,14 €

46,77 €

30,46 €

46,77 €

39,16 €

*Минимален сместување  со студио 3 возрасни*

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базе, надворешен паркинг, WIFI во лобито на хотелот, беспланто кафе, чај и бисквити од 16-17 часот

Минимален престоj од 7 ноќи во период 26.12-01.01.2019

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 1 pax

Double economy room - 2 pax

Studio - 2 adults + 2 chidlren or 3 adults

Дополнителни плаќање

Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ

Tourist tax - 0,60 euro per person (above 2.00 years old) per day

Доплати

Божиќна вечера на 25.12 (незадолжителна) 36 еур за возрасен, 19 еур за деца до 11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 55 еур за возрасен, 27 еур за деца до 11.99 год

Попусти

Деца до 1.99 год се сместуваат бесплатно

Прво дете од 2-11.99 год на дополнително легло се сместува бесплатно

Второ дете од 2-11.99 год на дополнително легло добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло добива 25% попуст