ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - MPM Sport 4*
MPM Sport 4*

Hotel MPM Sport 4*, Bansko

https://mpmhotels.bg/hotel/mpm-sport-hotel/

15 % Попуст за резервации направени до 15.01.2019 ,за престој 09.01 до 16.01.2019

20 % Попуст за резервации направени до 31.01.2019 ,за престој 17.03.2019 до крај на сезона

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12 За пристигнувања до 21.12.2018 & од 15.03.2018 до крајот на сезоната

Попустите не се комбинират

Цените се дадени по лице на ноќ, Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

28.12.2018-04.01.2019

05.01.2019-11.01.2019

21.12.2018-27.12.2018 12.01.2019-08.03.2019

01.12.2018-20.12.2018 09.03.2019-15.04.2019

Person in Double room     Executive

77,15 €

66,28 €

52,70 €

44,01 €

Person in Double room Deluxe

91,27 €

79,32 €

59,22 €

47,27 €

Rent an Apartment                 for 4 pax

244,49 €

208,63 €

167,34 €

141,26 €

Single Executive room

156,47 €

133,65 €

85,84 €

77,15 €

Single Deluxe room

182,55 €

158,64 €

92,36 €

80,41 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, римска бања, џакузи

Ски гардеробер, WIFI

Напомени

Минимален престој од 3 ноќи во период 21.12.2018 - 27.12.2018 и 12.01.2019 - 08.03.2019

Минимален престој од 4 ноќи во период  05.01.2019 - 11.01.2019

Минимален престој од 5 ноќи во период  28.12.2018 - 04.01.2019

Максимално сместување

Single room executive / deluxe - 1 pax

Double Executive room - 2 pax

Double Deluxe room - 2 + 1 pax

Apartment - 2 + 2 pax

Доплати

Новогодишна вечера (задолжителна) 80 еур за возрасен, 40 еур за деца од 2-12.99 год

Попустите се комбинират

Деца до 1.99 год се сместуваат бесплатно

Дете од 2-12.99 год на дополнително легло ( executive or deluxe room) - 16 еур на ноќ

Возрасно лице на дополнително легло добива 25% попуст