ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Golden beach 3* - Metamorfosi
Golden beach 3* - Metamorfosi

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

       - 10% попуст за резервации направени до 15.02.2020

Термини       

        Услуга    

По лице во 1/2+1 ЕКО

По лице во 1/2+1 

Бр.       ноќевања

23/05- 30/05

All incl light

 130€ 

150€ 

 7 промо

30/05-06/06

All incl light

140€  

160€ 

 7 промо 

06/06-13/06

All incl light

200€  

220€ 

 7 промо

13/06-20/06

All incl light

 280€ 

300€ 

7

20/06-27/06

All incl light

 300€  

320€ 

7

27/06-04/07

All incl light

 330€ 

350€ 

7

04/07-11/07

All incl light

 350€ 

370€ 

7

11/07-18/07

All incl light

 410€ 

430€ 

7

18/07-25/07

All incl light

 450€ 

470€ 

7

25/07-01/08

All incl light

450€ 

470€ 

7

01/08-08/08

All incl light

450€ 

470€ 

7

08/08-15/08

All incl light

450€ 

470€ 

7

15/08-22/08

All incl light

 450€ 

470€ 

7

22/08-29/08

All incl light

 420€  

440€ 

7

29/08-05/09

All incl light

 360€ 

380€ 

7

05/09-12/09

All incl light

 310€ 

330€ 

12/09-19/09

All incl light

 230€  

250€ 

 7 промо

19/09-26/09

All incl light

 190€ 

 210€ 

 7 промо

Услови под кои важи аранжманот

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска масa
  • Ручек 14:00-16:00ч. избор на три главни јадења
  • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса

(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.)

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ за број на ноќевања дадени во табелата
– Прво дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Второ дете до 5,99 г. може да биде бесплатно сместено како четврто лице, со тоа што ќе користи легло заедно со родителите.
– Трет возрасен над 14 години, плаќа 50% од цената во табелата.
– BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде изнајмен 20 еур. за целиот престој.
– Туристичката такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на рецепција.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– ПРОМО цените не подлежат на дополнителни попусти.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ