ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Хотели на закуп - Golden beach 3* - Metamorfosi
Golden beach 3* - Metamorfosi

Хотел GOLDEN BEACH 3* - Метаморфозис

https://www.halkidikihotel.gr/en/our-hotels-in-chalkidiki/chalkidiki-hotel-golden-beach-hotel/halkidiki-hotel-golden-beach-photos

 

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 Студио собите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба) , 1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба) и 1/5 Апартман со директен поглед кон море (брачен + 1 единечен и 2 единечни кревети во различна соба) . Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

Појадок 08:00-10:00 ч. на база шведска масa;

Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

ПОЛУПАНСИОН

НОЌИ

1/3

 1/3  

1/4

1/4

1/5

ТЕРМИН

Приземје

Стандард

Студио

Апартман

Апартман

25.05

7

220

230

270

290

330

01.06

7

240

270

310

330

370

08.06

7

280

300

350

370

410

15.06

7

310

340

400

420

460

22.06

7

340

370

420

440

480

29.06

7

370

390

440

460

500

06.07

7

410

420

490

510

550

13.07

7

440

470

520

540

590

20.07

7

440

470

520

540

590

27.07

7

440

470

520

540

590

03.08

7

440

470

520

540

590

10.08

7

440

470

520

540

590

17.08

7

440

470

520

540

590

24.08

7

420

450

490

510

550

31.08

7

360

390

420

440

480

07.09

7

320

340

390

410

450

14.09

7

260

280

340

360

400

21.09

7

240

250

290

310

350

28.09

7

/ / / / /

220

250

270

310

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: 

  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти за рана уплата:

  • Попустот за рана уплата од 10% важи за резервации направени до 12.2023; со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

НАПОМЕНА:

- Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;

- Прво дете во 1/3 Приземје  или Стандард'' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

- Второ дете во 1/3 Стандард  до 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

-  Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

- Трето дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

- Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО

- Трета, четврта и петта возрасена особа над 12 години во 1/4 студио, 1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;

- Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;

- Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;

- За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции); 

- Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 45 €(еден правец 35 €)
  • деца од 2 до 12 години: 35 €(еден правец 30 €)
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);