ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2022 - АЛБАНИЈА
Lefkada - Vila Porto Fino - Nikiana
Vila Porto Fino - Nikiana

15% попуст до 10.06.2021

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Вилата Porto Fino е во Никиана, мало рибарско место со идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, а близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави.
Има три поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки, а и автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус.

Плажа 30 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студија се опремени со  кујна, клима (доплата 5€ на ден), телевизор и тераса со страничен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.

Координати - 38°45’19.1″N 20°43’10.4″E

1/3 студио: еден брачен кревет и еден единечен
1/4 студио: еден брачен и два единечни кревети на спрат

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини

ноќи

студио за 2 лица ( 1/2)

студио за 4 лица ( 3+1 )

01.06-08.06

7

  79 €

  89 €

08.06-15.06

7

  99 €

109 €

15.06-22.06

7

179 €

189 €

22.06-29.06

7

219 €

229 €

29.06-06.07

7

249 €

259 €

06.07-13.07

7

299 €

309 €

13.07-20.07

7

339 €

349 €

20.07-27.07

7

389 €

399 €

27.07-03.08

7

389 €

399 €

03.08-10.08

7

389 €

399 €

10.08-17.08

7

389 €

399 €

17.08-24.08

7

359 €

369 €

24.08-31.08

7

329 €

339 €

31.08-07.09

7

279 €

289 €

07.09-14.09

7

189 €

199 €

14.09-21.09

7

  99 €

109 €

21.09-28.09

7

  59 €

  69 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Користење клима уред 4€ на ден
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена од/до Скопје
Дете од 2-11,99год   15 € од редовната цена од/до Битола и Прилеп
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год 10 € попуст

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Јонски брег

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

01;00

50 €

Куманово (БП Макпетрол)

 

50 €

Велес – БП мотел Македонија

01;45

50 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

00;45

60 €

Кавадарци – бензинска Макпетрол, Дреново,трансфер до Битола

02;30

50 €

Деца 2-12 години

 

40 €

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Јонски брег

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04;00

50 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03;20

50 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02;15

55 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02;45

60 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02;30

65 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03;15

55 €

Деца 2-12 години

 

25 €

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

МЕСТО И ЧАС НА ЗАМИНУВАЊЕ ОД ГРЦИЈА

место

час на заминување / локално грчко време

ПРЕВОЗ   ЛЕФКАДА

Агиос Никитас

12;30

Нидри

13;00

Никиана

13;30

Канали

14;15

ПРЕВОЗ   ПАРГА

Врахос

13;00

Амудија

13;15

Парга

13;45

 

Автобускиот превоз е организиран со туристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

 

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.