ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Siviri - Vila Hristos
Vila Hristos

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на

најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

На регуларните цени одобруваме попуст според наведеното:

- 15% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.01.2020
- 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.02.2020
- 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

 

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

HRISTOS         1/2 std

HRISTOS       1/4 app

16.05

7*промо

49

59

23.05

7*промо

59

69

30.05

7*

79

99

06.06

7*

99

139

13.06

7*

119

159

20.06

7*

129

179

27.06

7*

149

199

04.07

7

300

400

11.07

7

320

430

18.07

7

320

430

25.07

7

320

430

01.08

7

320

430

08.08

7

320

430

15.08

7

290

400

22.08

7

270

380

29.08

7*

109

149

05.09

7*

89

129

12.09

7*промо

69

79

19.09

7*промо

59

69


НАПОМЕН
И:   

* Цените СО * се однесуваат за пакет аранжман по  лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

* За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра; 

* Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.

* Во студио, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува БЕСПЛАТНО, и плаќа само за превоз (доколку користи). 

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.

* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: 

* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

* 35 € возрасни

* 25 € деца од 2 - 12 години

* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)