ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Lucky 5*
Lucky 5*

Apart Hotel Lucky 5*, Bansko

https://luckybansko.bg/

15 % Попуст за резервации до 15.10.2018 & уплата 100 % до 20.10.2018 / НЕ е валидно за период 27.12.2018 - 01.01.2019

10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100 % до 05.12.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 / за пристигнувања во период 17.02.-06.04.2019

попусти НЕ се комбинираат

Цените се дадени по лицена ноќ / Услуга Ноќевање со појадок

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018-19.12.2018
04.03.2019-06.04.2019

20.12.2018-26.12.2018 03.01.2019-10.01.2019
21.01.2019-23.02.2019

27.12.2018-02.01.2019

11.01.2019-20.01.2019
24.02.2019-03.03.2019

Person in Studio Lux

35,89 €

50,03 €

87,02 €

42,42 €

Studio Lux - single use

64,17 €

89,19 €

171,86 €

75,05 €

Person in Apartment Lux

46,23 €

58,19 €

97,89 €

51,67 €

Person in Apartment Delux

54,93 €

69,07 €

107,68 €

62,54 €

Person in Apartment Executive

70,16 €

83,75 €

114,21 €

76,68 €

Person in Two Bedroom Apartment Lux

50,58 €

54,93 €

105,51 €

53,84 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок

Користење на Био базем, солен базен, релакс зона, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи

Бебиситер за деца до 6 год од 8 до 22 часот

Трансфер до гондолата по распоред, WIFI

Napomena

Минимален престој од 4 ноќи од 20.12-26.12 и 27.12-02.01.2019

Максимално сместување

Studio Lux 2 + 1 child

Studio Lux - single use - 1 pax

Apartment Lux 2 + 1 pax child

Apartment Delux 2 + 2 children or 3 + 1 child

Apartment Executive  2 + 2 children or 3 + 1 child

Two Bedroom Apartment Lux 4 + 1 pax/ minimum 4 fully paying guests

Доплати

Вечера - 15 еур за возрасен, 9 еур за деца од 4-11.99 год

Попусти  

Дете до 3.99 на дополнително лего - бесплатно

Прво дете од 4-11.99 год на дополнително легло - бесплатно

Две деца од 4-11.99 год сместени на дополнително легло во апартмани и двете се сместуваат бесплатно

Трето дете сместено во апартман плаќа 15 еур на ноќ

Возрасно лице на дополнително легло во апартман добива 40% попуст