SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Olympic beach - Hotel Pantheon
Hotel Pantheon

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2 - 1/3 - 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ - LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен  интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТ.

EARLY BOOKING - Лето 2022

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22 | 7% попуст за целосна уплата до 01.05.22

"Pantheon"
Олимпик бич

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

22

29

5

12

19

26

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио /назад/

75

90

110

130

140

160

270

300

340

340

340

340

340

170

140

120

100

85

1/3 студио /море/

85

105

135

165

185

205

320

350

390

390

390

390

390

210

180

140

120

95

1/4 студио /море/

90

115

145

185

205

225

350

380

430

430

430

430

430

230

210

170

140

100

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес /Неготино/ Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од хотелот на автобуската постројка.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

-  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

-  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата

Патни Информации

Град на поаѓање

Mесто на поаѓање

Време на поаѓање

Скопје - Олимпик Бич (275km)

Куманово:

(бензинска Макпетрол-Автопат)

04:15h

Скопје - Катерини - Паралиа - Олимпик бичАвтопат (Е75)
Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)

Скопје:

(паркинг пред VIP хотел)

05:00h

Штип:

(паркинг пред нова пошта)

05:00h

Велес:

(бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

Неготино:

(бензинска Макпетрол)

06:15h

Г.П. Богородица:

(бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

Поаѓање од Олимпик Бич:

16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од хотелот.