ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Pefkohori - Vila Eliza
Vila Eliza

Пефкохори – популарна туристичка дестинација лоцирана на 100км од Солун. Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања. Има огромен број на таверни, ресторани, барови, пицерии и супермаркети. Во Пефкохори можете да најдете продавници, супермаркети, златари, амбуланта, аптека, пошта. 

Вилата е одлично лоцирана, се наоѓа во центарот, на главната улица, оддалечена околу 120 метри од плажа. Во близина на вилата се наоѓаат многубројни ресторани, кафетерии, продавници и сл.

Апартманите се наоѓаат на прв и втор кат, опремени се со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствено купатило, пространа тераса.  

Ред

ТЕРМИН

1/2+1

1/3

1/5

 

1

21.05-28.05.2023

69€*

79€*

99€*

ПРОМО

2

28.05-04.06.2023

99€*

109€*

129€*

ПРОМО

3

04.06-11.06.2023

139€*

149€*

169€*

 

4

11.06-18.06.2023

169€*

179€*

199€*

 

5

18.06-25.06.2023

199€*

209€*

219€*

 

6

25.06-02.07.2023

209€*

219€*

239€*

 

7

02.07-09.07.2023

379€

389€

409€

 

8

09.07-16.07.2023

429€

439€

459€

 

9

16.07-23.07.2023

449€

459€

499€

 

10

23.07-30.07.2023

449€

459€

499€

 

11

30.07-06.08.2023

469€

479€

529€

 

12

06.08-13.08.2023

469€

479€

529€

 

13

13.08-20.08.2023

469€

479€

529€

 

14

20.08-27.08.2023

439€

449€

499€

 

15

27.08-03.09.2023

219€*

229€*

249€*

 

16

03.09-10.09.2023

199€*

209€*

229€*

 

17

10.09-17.09.2023

159€*

169€*

209€*

 

18

17.09-24.09.2023

99€*

109€*

129€*

ПРОМО

19

24.09-01.10.2023

69€*

79€*

99€*

ПРОМО

 

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд)

За сопствен превоз не се одбива од цената

Се одобрува 10% попуст за рана уплата – до 15.02.2023 ( минимум 50% уплата), 5% попуст од 16.02.2023 до 15.04.2023 год

Попустите за рана уплата не важат за промо пакетите

Попустот важи само на редовни цени.

Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден

Клима и WIFI се вклучени во цената

За спојување на два термина – 10% од вториот термин

Не се комбинира со попустот за рана уплата и не важи за промо пакетите

Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената. Може да се извади во било која осигурителна компанија

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

За хигиената, за време на престојот се грижат гостите

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои не можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.    

Превоз
Цена за превоз на релација Скопје - Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК

Скопје (Дрводекор) - 04:00 часот

Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот

Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот

Граничен премин - 06:00 часот

Поаѓање од Грција

Пефкохори - 14:00 локално (13:00 мк време)

Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)

Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)

Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.