ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BOROVEC - Festa Winter Palace 5*
Festa Winter Palace 5*

Hotel Festa Winter Palace 5*, Borovets

http://www.festahotels.com/bg/hotels/festawinterpalace

15% попуст за резервации до 30.09., платени до 10.10.2018

10% попуст за резервации до 31.10, платени до 10.11.2018

7=6, за пристигнувања во период 01.12.2018 - 20.12.2018 и 08.01.2019 - 15.02.2019 и 05.03.2019 - 09.04.2019

Попустите не се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018-20.12.2018 05.03.2019-09.04.2019

21.12.2018-27.12.2018

28.12.2018-01.01.2019

02.01.2019-13.01.2019 26.01.2019-15.02.2019

16.02.2019-04.03.2019 

14.01.2019-25.01.2019

Person in Double room

42,96 €

57,65 €

103,33 €

66,35 €

54,39 €

55,47 €

Person in Junior Suite                                           

49,49 €

66,35 €

119,65 €

76,14 €

60,91 €

62,54 €

Person in Standard Suite

53,30 €

71,79 €

130,52 €

82,67 €

65,26 €

68,53 €

Double room for single use

65,26 €

85,93 €

206,66 €

119,65 €

81,58 €

82,67 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, фитнес, термо зона (парна бања, релакс зона, сауна), интернет

Максимално сместување

Double room - 2 + 1 pax or 3+0

Single room - 1 pax

Junior Suite - 2 + 2 pax or 3 + 1 pax

Standard Suite - 2 + 2 pax or 3 + 1 pax

Доплати

Новогодишна вечера - 36 еур за возрасен, 16 еур за деца до 12.99 год

Попусти

Деца до 2.99 год. се сместуваат бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год на допол. легло се сместува бесплатно

Второ дете од 2-12.99 год на допол. легло добива попуст од 50%

Трето возрасно лице добива 30% попуст