ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Metamorfosis - Vila Lina
Vila Lina

Метаморфози е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Во гратчето има неколку таверни и пицерии, два добро снабдени маркети, продавници за маслиново масло и мед, пиљари, рибарница, 3-4 фурни, аптека, лекар, Лидл маркет кој се наоѓа на само 6 км. во Никити.

Вила ЛИНА се наоѓа на прва линија во центарот и на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана и опремена со кујна, купатило, фен, ТВ, WI-FI и клима (бесплатно).

Специјална понуда

Термин 28.05.2022

1/3 студио 7 ноќевања + превоз 89 еур 

1/4 студио 7 ноќевања + превоз 99 еур 

1/4 апартман 7 ноќевања + превоз 109 еур

1/4 МОРЕ апартман 7 ноќевања + превоз 119 еур

3то и 4 то лице плаќаат само превоз

 

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

1/3 студио (море)

1/4 студио (море)

1/4 апартман (странично море)

1/4 апартман (море)

14.05

7

70

80

90

90

21.05

7

90

90

110

130

28.05

7

140

150

160

180

4.06

7

180

200

210

250

11.06

7

220

250

270

290

18.06

7

270

300

320

340

25.06

7

290

320

340

370

2.07

7

340

370

410

450

9.07

7

370

400

450

490

16.07

7

370

400

450

490

23.07

7

370

400

450

490

30.07

7

370

400

450

490

6.08

7

370

400

450

490

13.08

7

370

400

450

490

20.08

7

330

360

410

430

27.08

7

260

290

320

350

3.09

7

200

230

260

280

10.09

7

130

150

170

220

17.09

7

100

110

120

140

 

НАПОМЕНИ:
* Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања;
* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);
* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;
* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот;
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
* 40 € возрасни
* 30 € деца од 2 - 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)