Pieria - Dion Palace Resort & Spa 5*
EARLY BOOKING!!!
до -15% за резервации до 31.03.2019 


 
Локација: 3км од Литохоро, 80 км од Солун
Капацитет: 196 соби, суитес, бунгалови
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: релакс - третмани, Фитнес, масажа, спа-центар, турка бања, мини клуб за деца, салон за убавина, спортски терени, тенис, спортови на вода, бар, пијано бар, фризер, поол бар, отворен базен, затворен базен, рецепција, бизнис центар
Опременост на собите: клима уред,телефон, радио, сателитска ТВ, мини бар, фен, сеф, интернет, балкон


 

РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.