ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Pieria - Dion Palace Resort & Spa 5*

DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO  

www.dionpalace.com

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 15% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА-ПОЛУПАНСИОН

2-Oct

01.04-22.05

23.05-10.06

11.06-11.07

12.07-27.08

01.10-31.10

18.09-30.09

28.08-17.09

Bungalow Sea Front

73,00 €

82,00 €

123,00 €

134,00 €

Deluxe Bungalow private pool

233,00 €

292,00 €

373,00 €

460,00 €

( за соба)

Standard Room land View

56,00 €

67,00 €

98,00 €

119,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Standard Room Pool/Sea View

58,00 €

75,00 €

109,00 €

125,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Superior Room Land View

69,00 €

78,00 €

113,00 €

133,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 2-5.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Superior Room Pool/Sea View

71,00 €

81,00 €

112,00 €

135,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 2-5.99 г.

50%

50%

50%

50%

2 дете од 6-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Мин. Престој

3

3

4

4

Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:а ла карт ресторан,бар,интернет,перална,мини маркет,ресторан,собен сервис,СПА центар,отворен и затворен базен

Соби:клима,фен,интернет,мини бар,сеф, САТ ТВ,телефон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Non show 80% of total amount

Early departure 50% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount