ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - St. George Ski & Spa 4*
St. George Ski & Spa 4*

Hotel St George Ski & Spa 4*, Bansko

http://www.stgeorgespabansko.com/

15 % попуст за престој во период 11.01- 26.01.2019,12.02- 30.04.2019 за минимум престој 7 ноќи

10 % попуст за престој во период 27.01- 11.02.2019

15 % попуст за престој во период 6.01- 13.02.2019, за минимум престој 3 ноќи

Попустот од 15% за престој во период 6.01- 13.02.2019 евалиден само за сместување во апартмани со една спална СТАНДАРД

Цените се дадени по соба на ноќ, услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018-20.12.2018 24.02.2019-30.04.2019

21.12.2018-27.12.2018 06.01.2019-26.01.2019 12.02.2019-23.02.2019

03.01.2019-05.01.2019 27.01.2019-11.02.2019

28.12.2018 - 02.01.2019

Double room Economy     1st floor for 2 pax

51,12 €

62,00 €

78,31 €

121,82 €

Double room Standard       for 2 pax

53,30 €

64,17 €

80,49 €

126,17 €

Studio Economy 1st floor   for 2 pax

57,65 €

66,35 €

84,84 €

130,52 €

Studio standard                for 2 pax

59,82 €

68,53 €

85,93 €

131,61 €

One bedroom Apartment Economy 1st floor for 2 pax

62,00 €

77,23 €

93,54 €

137,05 €

One bedroom Apartment Standard for 2 pax

64,17 €

81,58 €

97,89 €

141,40 €

Two bedroom Apartment     Economy 1st floor for 4 pax              

101,16 €

121,82 €

159,89 €

233,86 €

Two bedroom Apartment       Standard for 4 pax         

115,30 €

130,52 €

167,51 €

239,29 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, детско катче, WIFI, ски гардеробер, трансфер до гондолата по распоред

Максимално сместување

Double room Economy / Standard - 2 pax

Studio Economy / Standard - 2 + 1 pax

One bedroom apartment Economy / Standard - 2 + 2 pax

Two bedroom apartment Economy / Standard - 4 + 2 pax

Доплати

Божиќна вечера (незадолжителна) 37 еур за возрасен, 24 еур за деца од 2 до 11.99 год

Новогодишна вечера (задолжителна) 72 еур за возрасен, 42 еур за деца од 2-11.99 год

Попусти

Деца со 1,99 год - се сместуваат бесплатно

Прво дете од 2 -11.99 год на дополнително легло добива 50% попуст

Второ дете од 2 -11.99 год на дополнително легло плаќа 9 еур на ноќ

Возрасен на дополнително легло добива 30% поопуст