ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Ксамил (Ksamil) - Vila Maria
Vila Maria

Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата.

Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени од едно дупло легло – спална, трокреветните со дупло легло и едно единечно легло, четворокреветните се со едно дупло легло и кревети на спрат.

                                                                                                                                                                                                                                                                    

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.04.2024 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.04.2024

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.05.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.05.2023                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Ценовник Албанија лето 2024 вила Мариа:

Термин:

15.06

22.06

29.06

06.07

13.07

20.07

27.07

03.08

10.08

17.08

24.08

31.08

07.09

14.09

Ноќи:

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

199

229

299

339

379

379

379

379

379

359

309

199

179

139

1/3

219

249

319

359

389

389

389

389

389

379

329

219

199

159

1/4

239

269

329

379

409

409

409

409

409

399

349

259

219

179

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
- Скопје (Дрводекор) - 60€
- Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 70€
- Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 70€
- Тетово (попатно) - 60€
- Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 60€
- Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) - 60€
- Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 60€
- Струга (кружен тек – кај Нептун) - 60€
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10€
- Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота.

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација на редовните цени задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 7% попуст на двата аранжмани
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку граничен премин Ќафасан
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
- За оваа понуда важат општите услови за патување на СКТМ