Neos Marmaras - Vila Mersinis
Vila Mersinis

Вилата Mersinis“  во Неос Мармарас на вториот крак Ситонија  има се што Ви е потребно за вистински одмор: конфорни апартмани, двор со зеленило, простор за скара и вечерни седенки, паркинг,  преубава плажа, мир, спокојство...Вилата е комплетно изолирана од градската  врева; лоцирана е на само 3 км пред влезот во Неос Мармарас, во непосредна близина на кампот Castello“ и е оддалечена само 2 км од прочуената Lagomandra Beach“. Совршена локација за летно уживање! Гостите кои ќе летуваат во вилата Mersinis“  ќе ја користат плажата на кампот Castello која се наоѓа на само 150 метри од вилата. Во кампот секојдневно можете да пазарувате во мини маркетот, но и да ги користите услугите во ресторанот или да се рекреирате на спортските терени. Доколку сте без сопствено возило а имате потреба да го почуствувате пулсот на градот, автобуската постојка е на само 200 метри од вилата.

Вилата Mersinis“  има шест пространи апартмани  на приземје, прв и втор спрат кои имаат големи тераси  со поглед во дворот или на локалниот пат кој води до Неос Мармарас. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, кујни, купатила, телевизори и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

 

 Вила „Mersinis” - Неос Мармарас

Термин:

Ноќевања:

1/2+2 апартман

1/2+3 апартман

 

20.05-30.05.2019

10

9.300 ден (150 €)

11.160 ден (180 )

 

30.05-09.06.2019

10

13.640 ден (220 €)

15.500 ден (250 )

 

09.06-19.06.2019

10

19.840 ден (320 €)

21.700 ден (350 )

 

19.06-29.06.2019

10

22.940 ден (370 €)

24.800 ден (400 )

 

29.06-09.07.2019

10

29.140 ден (470 €)

31.000 ден (500 )

 

09.07-19.07.2019

10

38.440 ден (620 €)

40.300 ден (650 )

 

19.07-29.07.2019

10

38.440 ден (620 €)

40.300 ден (650 )

 

29.07-08.08.2019

10

38.440 ден (620 €)

40.300 ден (650 )

 

08.08-18.08.2019

10

38.440 ден (620 €)

40.300 ден (650 )

 

18.08-28.08.2019

10

35.340 ден (570 €)

37.200 ден (600 )

 

28.08-07.09.2019

10

27.900 ден (450 €)

29.760 ден (480 )

 

07.09-17.09.2019

10

19.840 ден (320 €)

21.700 ден (350 )

 

17.09-27.09.2019

10

13.640 ден (220 €)

15.500 ден (250 )

 

 

Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра