SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Nei Pori - Vila Anastassios
Vila Anastassios

Вилата се наоѓа веднаш до вилата Магас. Има мал двор со зеленило и истата е идеална за пријатен одмор. Сите студија се на прв спрат.

* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)

* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- Употребата на клима уред е бесплатна (каде што е достапен).

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) 

 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

Цена на повратен автобуски превоз:  35 EUR (20 EUR за дете 02 до 12 год.)

Термини за автобуски превоз до ПИЕРИЈА (според табелата):

 

Места и сатница на поаѓање:

- Скопје, во  04.00 ч.  (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")

- Велес, во  04.30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)

- Неготино, во  05.00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")

- Смоквица, во  05.30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")

- Гевгелија, во  06.00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)

 

Поаѓање од Грција: 

- Истите денови попладне

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање, а се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 

* Бројот на лица кои се сместуваат во собите, треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето-агенцијата. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 

* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и во објектот на престој.

* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст.

* При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд. Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година. 

- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето. 

* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 

* Во случај на објавување на т.н. "Last Minute" специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  

* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. 

Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

 

НАПОМЕНA:

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.