ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Nea Flogita - Vila Litsa
Vila Litsa

Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/5 Апартман 

Бр. ноќевања

18/05/2019 – 25/05/2019

 59.00€ ПРОМО

7*

25/05/2019 – 01/06/2019

 69.00€ ПРОМО

7*

01/06/2019 – 08/06/2019

89.00€ 

7*

08/06/2019 – 15/06/2019

139.00€ 

7*

15/06/2019 – 22/06/2019

169.00€ 

7*

22/06/2019 – 29/06/2019

179.00€ 

7*

29/06/2019 – 06/07/2019

389.00€ 

7

06/07/2019 – 13/07/2019

419.00€ 

7

13/07/2019 – 20/07/2019

449.00€ 

7

20/07/2019 – 27/07/2019

449.00€ 

7

27/07/2019 – 03/08/2019

449.00€ 

7

03/08/2019 – 10/08/2019

449.00€ 

7

10/08/2019 – 17/08/2019

439.00€ 

7

17/08/2019 – 24/08/2019

389.00€ 

7

24/08/2019 – 31/08/2019

179.00€ 

7*

31/08/2019 – 07/09/2019

139.00€ 

7*

07/09/2019 – 14/09/2019

109.00€ 

7*

14/09/2019 – 21/09/2019

79.00€ 

7*

 

Услови под кои важи аранжманот
 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман.
 • Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
 • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет.
 • Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
 • Во секое студио/апартман има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
 • Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
 • Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
 • Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена на превоз на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)