ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Paralia - Vila Atina
Vila Atina

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 15 метри од плажа. Вилата е модерно и стилски опремена. Секоја соба располага со модерно опремена кујна, wc, плазма телефвизор и клима.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четирикреветни апартмани.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

 

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

 

ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИЈА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини на престој

Ноќ.

1/2 економи   (студио за 2 лица)

1/2   (студио за 2 лица)

1/3  (студио за 3 лица)

2/4 (апартман за 4 лица)

Промо цени на кој не следува попуст

18.05-25.05.2019

7

49

59

69

79

Промо цена

25.05-01.06.2019

7

89

99

109

119

Промо цена

01.06-08.06.2019

7

109

119

139

169

 

08.06-15.06.2019

7

149

179

189

209

 

13.06-22.06.2019

7

169

199

209

229

 

22.06-29.06.2019

7

199

239

249

289

 

29.06-06.07.2019

7

209

249

259

309

 

06.07-13.07.2019

7

219

259

269

339

 

13.07-20.07.2019

7

229

259

289

359

 

20.07-27.07.2019

7

259

289

299

379

 

27.07-03.08.2019

7

259

289

299

379

 

03.08-10.08.2019

7

259

289

299

379

 

10.08-17.08.2019

7

239

269

289

359

 

17.08-24.08.2019

7

219

249

269

339

 

24.08-31.08.2019

7

199

209

239

299

 

31.08-07.09.2019

7

149

179

199

209

 

07.09-14.09.2019

7

99

129

139

159

 

14.09-21.09.2019

7

79

89

99

129

Промо цена

21.09-28.09.2019

7

49

59

69

89

Промо цена

 

На промо цените на следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

  • Деца до 1,99 години бесплатно
  • -Возрасно лице над 63год – попуст 10еур

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија (секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ


* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ