SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Nei Pori - Vila Guzelis
Vila Guzelis

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ГУЗЕЛИС Се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 50 – 60 м. од плажа има :

1/4 студио (два дупли кревети) и  5 дуплекс апартмани кои се погодни за две фамилии со две спални соби а заедничка кујна и купатило, ТВ, WI – FI, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба) и комфорни тераси – некои, со поглед према море.

НЕИ ПОРИ

 Г У З Е Л И С

Студија

Апп – Дуплекси

ПЕРИОД

Ноќ

1/3

1/4

1/2+1/2

1/2+1/3

1/3+1/3

02.06-09.06

7

85

90

125

130

135

09.06-16.06

7

120

130

170

180

190

16.06-23.06

7

170

180

230

240

250

23.06-30.07

7

220

230

320

330

340

30.06-07.07

7

240

250

340

350

360

07.07-14.07

7

260

270

360

370

380

14.07-21.07

7

270

280

380

390

400

21.07-28.07

7

280

290

420

430

440

28.07-04.08

7

280

290

420

430

440

04.08-11.08

7

280

290

420

430

440

11.08-18.08

7

280

290

420

430

440

18.08-25.08

7

260

270

370

380

390

25.08-01.09

7

220

230

310

320

330

01.09-08.09

7

180

190

260

270

280

08.09-15.09

7

150

160

240

250

260

15.09-22.09

7

110

120

150

160

170

22.09-29.09

7

75

80

125

130

135

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 7 ноќевања.Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1950 ден. повратен билет. За деца до 14 год 1250 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 14:00 ч по локално време. Можност за плакање со visa и master card. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).     

 

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

VILA GJUZELIS
Neoi Poroi 600 63 Post Code, Greece

Координати: 39.975691, 22.655075