ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Pefkohori - Vila Ageliki
Vila Ageliki

15% попуст за рана уплата до 15.02.2023

Локација: Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за достапноста, стабилноста, брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). 
Клима уред:  Доплата на лице место 3€ од ден.    

ЦЕНОВНИК ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
27.05 – 03.06 7 149 € промо 199 € промо 219 €  промо
03.06 – 10.06 7 259 € 329 € 349 €
10.06 – 17.06 7 289 € 359 € 379 €
17.06 – 24.06 7 329 € 399 € 419 €
24.06 –  01.07 7 369  439  459 
01.07 – 08.07 7 41 489  50
08.07 – 15.07 7 459 € 529  54
15.07 – 22.07 7 48 559  57
22.07 – 29.07 7 489 € 559  57
29.07 – 05.08 7 48 559  57
05.08 – 12.08 7 48 559  57
12.08 – 19.08 7 489  559 € 579 €
19.08 –  26.08 7 459 € 529 € 549 €
26.08 – 02.09 7 419 € 489 € 509 €
02.09 – 09.09 7 359 € 429 € 449 
09.09 – 16.09 7 269 € 339 € 359 €
16.09 – 23.09 7 18 259 € 279 €
23.09 – 30.09 7 139 € 199 219 

ЦЕНОВНИК ЗА  9 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
01.07 – 10.07 9 549 € 619 € 639 €
10.07 – 19.07 9 609 € 679 € 699 €
19.07 – 28.07 9 609 € 679 € 699 €
28.07 – 06.08 9 609 € 679 € 699 €
06.08 – 15.08 9 609 € 679 € 699 €
15.08 – 24.08 9 579  649 € 669 €
 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА  7 или 9 НОЌИ

Превозот се доплаќа:

Возрасен 40 еур повратен / 30еур еден правец

Деца од 02-12г. 30еур повратен / 25еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe