ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Leptokaria - Vila Vangelis
Vila Vangelis

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една

спална / 5-то лице во дуплекс апартман со две спални соби

 

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел "Eleni" под главиот пат и пругата во центар на Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија, апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла и се наоѓаат на високо приземје и први кат, во трокреветните има еден брачен и еден единечен кревет на први кат, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, и еден брачен и еден единечен во кујната. Овој апартман се наоѓа на високо приземје, додека во дуплекс апартманот со две одделни спални соби има три единечни во едната спална и две единечни во другата спална и дневна со кујна. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен интернет и прекрасно уредени двор со парк кој ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата

 

 EARLY BOOKING - Лето 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24   |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

 

"VANGELIS"

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Лептокарија

19

26

2

9

16

23

30

7

14

21

28

4

11

18

25

1

8

15

22

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

80

95

110

120

140

160

270

300

330

330

330

330

330

170

150

130

120

100

80

1/3 студио

85

105

120

130

150

170

300

330

360

360

360

360

360

180

160

150

130

110

90

АПТ /3+2/ (со 1спална)

100

120

140

150

180

200

390

430

490

490

490

490

490

210

180

170

140

120

100

Дуплекс АПТ /3+2/

70

 85

95

105

115

135

460

500

575

575

575

575

575

145

135

115

105

95

70

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем без превоз

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена со*, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5%попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за клима - 7€од ден на лице место;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување. Информации во агенција.

 

Автобуски превоз ЛЕПТОКАРИЈА, според термини од табелата

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање

 Време на поаѓање

Скопје - Лептокарија (300km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Лептокарија

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Автопат (Е75)

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија)

05:45h

 

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Трошоци во еден правец:

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Патaрини во Македонија (430ден)

 Поаѓање од Лептокарија:                     

 15:20 по МК време / 16:20 по ГР време (веднаш зад вилата)

 Патарини во Грција (7.10€)

GPS Coordinates:  40.061561, 22.565581