Nea Potidea - Vila ISI Lux
Vila ISI Lux

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио и апартман со една спална

 

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел "Potidea Golden Beach".  Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица и дуплекс апартмани со две одделни спални соби за 4 лица. Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите се на I кат, сите опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима со доплата на лице место 5€ од ден, ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година. 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за уплата до 01.02.2019  |  10% попуст за уплата до 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

"ISI Lux"
Неа Потидеа

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

 07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

*

7

7

7

7

7

1/2+1 студио

85

120

140

160

185

355

385

405

405

405

405

405

385

185

145

105

80

60

 

1/3 студио

90

130

150

170

195

375

405

425

425

425

425

425

405

195

155

115

85

65

 

АПТ /2+1/ (со 1 спална)

100

140

160

180

200

395

425

445

445

445

445

445

425

205

165

125

90

70

 

Дуплекс АПТ /2+2/

70

90

110

125

145

540

585

605

605

605

605

605

585

150

110

80

65

50

 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
 • -  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе автобус или минибус;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за клима - 5€ од ден (на лице место);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕА ПОТИДЕА, според термини од табелата

Патни информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Потидеа (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Неа Потидеа


 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Неа Потидеа:

 16:00 по МК време / 17:00 по ГР време (пред вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ