ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Lefkada - Vila Afroditi - Nidri
Vila Afroditi - Nidri

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат туристи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари

СТУДИА АФРОДИТИ – Б категорија – на самиот брег, 250 метри од плажа, во непосредна близина на центарот каде има многу таверни и каде се  наоѓа шеталиштето. Вила Афродити  имаа уреден двор со  зеленило и мала пицерија, рецепција. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS Kоординати: 38°42’19.2″N 20°42’32.3″E

 

 

ВИЛА АФРОДИТИ - НИДРИ

Термини

1/2 студио

1/3+1 студио

коментар

22.05-29.05.2019

49

59

промо

29.05-05.06.2019

59

69

промо

05.06-12.06.2019

89

99

промо

12.06-19.06.2019

139

159

 

19.06-26.06.2019

199

209

 

26.06-03.07.2019

259

269

 

03.07-10.07.2019

299

309

 

10.07-17.07.2019

339

359

 

17.07-24.07.2019

369

389

 

24.07-31.07.2019

369

389

 

31.07-07.08.2019

369

389

 

07.08-14.08.2019

369

389

 

14.08-21.08.2019

339

359

 

21.08-28.08.2019

309

329

 

28.08-04.09.2019

259

279

 

04.09-11.09.2019

179

199

 

11.09-18.09.2019

89

99

промо

18.09-25.09.2019

49

59

промо

25.09-02.10.2019

49

59

промо

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

 

Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице 63год – попуст 10еур

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ


* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ

 

Време на поаѓање за Лефкада:

 

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.