ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Regnum 5*
Regnum 5*

Apart Hotel Regnum 5*, Bansko

Промо цени за период 22.11-22.12.2018

Type of accommodation

22.11.2018 - 22.12.2018 HB

Executive Suite for 2 pax

101,60 €

Single use

76,06 €

Children 8 - 12.99 years on extra bed

24,99 €

Adult on extra bed

38,57 €

Цената е дадена по соба на ноќ, услуга полупансион

Деца до 7,99 год се сместуваат бесплатно

 
Apart Hotel Regnum 5*, Bansko

http://regnum.bg/

30 % Попуст за резервации направени после 21.12.2018 за престој во период 10.01 - 31.01

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=09, 12=10, 13=11 & 14=12 / за престој во периоди 01.12 - 26.12 & 02.01 - 13.04 & направени после 22.11.2018

попусти НЕ се комбинираат

Цените се дадени по соба на ноќ / Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

27.12.2018 - 01.01.2019

21.12.2018 -26.12.2018 02.01.2019 -09.01.2019 18.01.2019 -02.02.2019

10.01.2019-17.01.2019 03.02.2019-28.02.2019

01.12.2018-20.12.2018 01.03.2019-13.04.2019

Executive Suite                       for 2 pax

197,96 €

163,16 €

130,52 €

108,77 €

Executive Suite Мountain view for 2 pax

202,31 €

168,59 €

135,96 €

114,21 €

Executive Deluxe Suite for 2 pax

208,84 €

174,03 €

141,40 €

121,82 €

Executive Deluxe Suite Мountain view for 2 pax

213,19 €

179,47 €

146,84 €

126,17 €

Grand Suite for 4 pax

358,94 €

277,36 €

212,10 €

184,91 €

Grand Suite Mountain view for 4 pax

369,82 €

284,98 €

217,54 €

190,35 €

King Suite for 4 pax

554,73 €

407,89 €

337,19 €

304,56 €

Second child from 6 - 10.99 years old on extra bed

49,49 €

41,88 €

32,09 €

27,74 €

Adult on extra bed

56,56 €

46,23 €

38,61 €

32,09 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

КОристење на внатрешен базен со детски дел, финска сауна, парна бања, хамам, релакс соба, фитнес

КОристење на три надворешни џакузи, ски гардеробер, детска анимација, трансфер до гондолата, WIFI

Напомена

Минимален престој од 3 ноќи во период 21.12-26.12.2018

Миниманелен престој од 5 ноќи во период 27.12.2018 - 01.01.2019

Максималнсо сместување

Executive Suite /or with mountain view - min 2 adults, maximum 2 adults + 1 child or 3 adults

Executive Deluxe Suite /or with mountain view - min 2 adults, maximum 2 adults + 1 child or 3 adults

Grand Suite /or with mountain view - min 4 adults, maximum 4 adults + 2 children or 5 adults

King Suite - 4 pax

Попусти  

Прво дете 0-10.99 год со двајца возрасни се сместува бесплатно

Прво и второ дете до 5.99 год со двајца возрасни се сместува бесплатно

Второ дете од 6-11.99 год плаќа како по табела