ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - MPM Guinness 4*
MPM Guinness 4*

Hotel MPM Guinness 4*, Bansko

https://mpmhotels.bg/hotel/mpm-guinness-hotel/

10% попуст за резервации после 8.01.2019 за престој во период до 08.01 до 23.01.2019

Попустот не се комбинира со други попусти и промоции

7=6, 10=9, 11=10, 14=12  за пристигнувања од 21.12 до 08.03.2019

Цените дадени по лице или наем на апартман со две спални за 4 лица, Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

28.12.2018 - 04.01.2019

05.01.2019-11.01.2019

21.12.2018-27.12.2018 19.01.2019-01.03.2019

01.12.2018 - 20.12.2018 12.01.2019 - 18.01.2019 02.03.2019 - 14.04.2019

Person in Studio

66,35 €

50,03 €

44,05 €

38,61 €

Person in One Bedroom Apartment

71,79 €

54,39 €

47,31 €

41,88 €

Rent a Two bedroom Apartment for 4 pax

252,35 €

189,26 €

165,33 €

143,58 €

Single use of Studio

132,70 €

98,98 €

66,35 €

60,91 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, релакс зона

Користење на ски гардеробер, WIFI, трансфер до гондолата према распоред

Напомена

Минимален престој 4 ноќи во период 15.01-11.01.2019

Минимален престој од 5 ноќи во период 28.12-04.01.2019

Максимално сместување

Studio - 2 + 1 pax

One bedroom Apartment - 2 + 2 pax

Two bedroom Apartment - 4 + 2 pax

Доплати

Новогодишна вечера (задолжителна) 70 еур за возрасен, 35 еур за деца од 2-11.99 год

Внатрешен паркинг 8 еур на ден

Попусти  

Деца до 1.99 год се сместува бесплатно

Дете од 2-11.99 год на дополнително легло - 12.50 еур на ноќ

Возрасно лице на дополнително легло добива 25% попуст