ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Kalithea - Vila Meropi
Vila Meropi

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица, или 2 возрасни лица со 2 деца од кои второто дете да нема полни 6 години бидејќи дели легло со родители, и не му следува дополнително легло.

GPS Координати: 40°4'31''N,23°26'52''E

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

(СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.04.2024. -12% ПОПУСТ) СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

МЕРОПИ КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Нокевања

Triple

Коментар

19.05-26.05.2024

7

99

Промо цени

26.05-02.06.2024

7

139

Промо цени

02.06-09.06.2024

7

189

Промо цени

09.06-16.06.2024

7

229

 

16.06.-23.06.2024

7

269

 

23.06-30.06.2024

7

379

 

30.06-07.07.2024

7

429

 

07.07-14.07.2024

7

439

 

14.07-21.07.2024

7

459

 

21.07-28.07.2024

7

489

 

28.07-04.08.2024

7

489

 

04.08-11.08.2024

7

489

 

11.08-18.08.2024

7

489

 

18.08-25.08.2024

7

369

 

25.08-01.09.2024

7

309

 

01.09-08.09.2024

7

249

 

08.09-15.09.2024

7

209

Промо цени

15.09-22.09.2024

7

139

Промо цени

22.09-29.09.2024

7

99

Промо цени

- Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште