Sithonia - Diaporos 3* -Vourvourou

EARLY BOOKING !!!
До -15% за резервации до 31.03.2019


  
Положба: се наоѓа во Вурвуру, 12км. од Агиос Николас, 28км. од Неос Мармарас.
Сместување: Комплетно реновиран во 2012г. ( студиа, апартмани), опремени со тоалет, клима уред, балкон, ТВ, фижидер.
Услуга: Полупансион (ноќевање со појадок и вечера)
Содржини: рецепција, интернет во кафе бар, паркинг, продавница, лежалки и чадор за плажа, игралиште... 
Плажа: во близина на плажа 
Спорт и забава: ресторан, бар.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.