ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Anna Maria Paradise 3* - Pefkohori

EARLY BOOKING !!!
-5% за резервации до 30.04.2019


 
Положба
: се наоѓа во Пефкохори
Сместување: хотелот располага со 28 соби кои се се опремени со: тоалет, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар, чајна кујна, сеф и балкон
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција,ресторан, бар, тераса, паркинг
Плажа: на 150 м од песочна плажа
Спорт и забава:  надворешен базен, бесплатен WI-FI


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.