ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Nei Pori - Vila Vasilis
Vila Vasilis

 

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

 ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден).
Координати: 39.975860, 22.654480

 

НЕИ ПОРИ

 

 Василис

 

 

 

 

Студија

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/3

1/4

01.06-08.06

7

100,00 €

120,00 €

140,00 €

08.06-15.06

7

150,00 €

170,00 €

190,00 €

15.06-22.06

7

200,00 €

220,00 €

240,00 €

22.06-29.06

7

250,00 €

270,00 €

290,00 €

29.06-06.07

7

280,00 €

300,00 €

320,00 €

06.07-13.07

7

300,00 €

320,00 €

340,00 €

13.07-20.07

7

320,00 €

340,00 €

360,00 €

20.07-27.07

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

27.07-03.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

03.08-10.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

10.08-17.08

7

340,00 €

  360

380,00 €

17.08-24.08

7

340,00 €

360,00 €

380,00 €

24.08-31.08

7

320,00 €

340,00 €

360,00 €

31.08-07.09

7

260,00 €

280,00 €

300,00 €

07.09-14.09

7

200,00 €

220,00 €

240,00 €

14.09-21.09

7

160,00 €

180,00 €

200,00 €

21.09-28.09

7

 100

  120

140,00 €

Туристичка такса 1,5 еур по студио,3 еур за дуплекс апп. на ден(плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 2600 ден. повратен билет. За деца до 14 год 1800 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. = 300 ден,  65-70 год. = 500 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).   

             

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

VILA VASILIS
Neoi Poroi, 600 63 Post Code, Greece
Координати: 39.975860, 22.654480